Programowanie dla dzieci – dlaczego warto?

Programowanie dla dzieci – przyszłość jest dziś

Tworzenie programów i aplikacji wydaje się arcytrudnym zadaniem. Szczególnie kiedy mowa tutaj o programowaniu dla dzieci. Na szczęście Olsztyn jest miastem, w którym rodzice mogą znaleźć miejsca, w których ich pociechy poznają, czym jest programowanie dla dzieci. Przedstawiamy zatem listę powodów, dla których warto skorzystać z lekcji programowania w mieście Olsztyn.

Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na programistów

Nauka kodowania zwiększy szanse twojego dziecka na zdobycie lukratywnej kariery w dziedzinie informatyki, zwłaszcza w świecie, w którym zarobki programistów są znacznie większe niż średnia krajowa. Kodowanie szybko stało się podstawową umiejętnością, która wymagana jest od osób zatrudnionych w działach informatycznych w największych firmach. Poza tym programowanie dla dzieci wprowadzi je w świat umiejętności, które mogą zapewnić im pracę z każdego miejsca na świecie.

Kodowanie zapewnia przewagę przy ubieganiu się o uczelnie, staże i miejsca pracy

Programowanie dla dzieci daje im możliwość nabycia umiejętności, której nie będą posiadać ich rówieśnicy. Dzięki umiejętności kodowania niemal natychmiastowo dzieci staną się bardziej pożądanymi stażystami, lub pracownikami w oczach rekruterów oraz pracodawców. Takie umiejętności przydadzą się również w sytuacji, kiedy dziecko będzie ubiegało się o wzięcie udziału w programach stypendialnych, lub międzynarodowych wyjazdach ze szkoły.

Dzięki znajomości programowania uczniowie lepiej rozumieją otaczający ich świat

Większość z nas nie wie, w jaki sposób działają nasze smartfony, laptopy, sieci społecznościowe i gry wideo. Podstawowa wiedza programistyczna może zmienić sposób interakcji z technologiami, których używamy (i przyjmujemy za pewnik) każdego dnia. Kodowanie pomoże również w poszerzaniu dziecięcych horyzontów oraz rozbudzi w nich kreatywność.

Programowanie jest zabawne i satysfakcjonujące

Podczas gdy programowanie opiera się na logice, jest to także niezwykle twórcza działalność. Jeśli wiesz, jak kodować, możesz rozwijać wyżej wymienione aplikacje, gry wideo, strony internetowe i wiele więcej. Dzieci uwielbiają wyzwania, szczególnie gdy później same widzą stworzoną przez siebie nagrodę. Co ważniejsze, programowanie dla dzieci w mieście Olsztyn wcale nie będzie dla nich zbyt skomplikowanym zadaniem. Dzięki pomocy profesjonalnych programistów, którzy prowadzą nasze zajęcia, dzieci będą uczone programowania od podstaw, co sprawi, że każde z nich będzie stopniowo zwiększać swoje umiejętności.

Zajęcia w grupie uczą komunikacji

Komunikacja jest absolutnie niezbędną umiejętnością w szkole, pracy i życiu. Ludzie, którzy potrafią jasno komunikować złożone idee w prostych słowach, odnoszą sukcesy w różnych branżach i dziedzinach życia. Z tego powodu, zajęcia programowania dla dzieci będą dla nich świetną okazją do podszlifowania takich umiejętności. Zajęcia prowadzone są w grupach, a uczniowie często ze sobą współpracują. Dzięki temu, poza wiedzą z dziedziny kodowania, staną się bardziej socjalne i nauczą się skuteczniejszej pracy w grupie.

Programowanie uczy wytrwałości

Nauka kodowania, jak każda nowa dziedzina, jest wyzwaniem. W ten sposób rozwiązywanie złożonych problemów — i popełnianie błędów po drodze – może być bardzo frustrujące. Programowanie dla dzieci, uczy ich jednak bardzo cennej życiowo umiejętności- wytrwałości i rozwiązywania złożonych problemów. Podczas zajęć, uczestnicy uczą się, jak wspólnymi siłami, poprzez przeprowadzanie różnych prób pokonywać przeszkody i uparcie dążyć do celów. Olsztyn daje dzieciom możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które będą dla dzieci ogromną przyjemnością, świetną zabawą oraz cenną nauką. Z tych powodów, nie warto czekać na ostatnią chwilę, tylko już dziś zapisać swoją pociechę na udział w zajęciach.